O projekcie ogrodu warto pomyśleć już na etapie budowy domu. Przemyślane działania uchronią inwestora od niepotrzebnych kosztów oraz zaoszczędzą jego czas m.in. dzięki odpowiednio zagospodarowanej ziemi z wykopów, przeprowadzonych z rozmysłem instalacjach i odwodnieniu terenu. Wtedy możliwe jest też kupno mniejszych roślin, a zadowalający efekt można uzyskać już w momencie wprowadzania się do domu.

Zachęcamy do zamówienia projektu w okresie zimowym. W tym czasie oferujemy atrakcyjne rabaty na usługę projektową, a prace związane z zakładaniem ogrodu można rozpocząć już wiosną.

Aby poznać preferencje Klienta, pierwsze spotkanie odbywa się na działce. WIZYTA ARCHITEKTA jest niezobowiązująca. Po wykonaniu dokumentacji fotograficznej, sporządzeniu pomiarów oraz przeprowadzeniu wywiadu przystępujemy do stworzenia koncepcji projektowej.

KONCEPCJA PROJEKTOWA przedstawia główny zamysł projektowy, tj. układ kompozycyjny założenia oraz dominujące rośliny i elementy małej architektury. Koncepcja podlega opiniowaniu i modyfikacji przez Klienta.

Po akceptacji Klienta, przystępujemy do stworzenia WIZUALIZCJI w formie wirtualnego spaceru, przedstawiającej projektowane założenie.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi filmami dostępnymi na kanele Youtube.

Ostatnim etapem procesu projektowego jest stworzenie finalnego PROJEKTU OGRODU. Projekt ten zawiera rysunki w formie rzutów. Dodatkowo Klient otrzymuje ilościowy spis roślin oraz materiałów niezbędnych do realizacji projektu, a także propozycje nawierzchni, małej architektury, oświetlenia.

Cena projektu uzależniona jest od wielu czynników, przede wszystkim od wielkości i skomplikowania ukształtowania terenu. W większości przypadków waha się ona od 1 zł/m2 do 8 zł/m2 . Nie jest to regułą, dlatego też zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Aby otrzymać wstępną wycenę projektu ogrodu, prosimy o przesłanie na adres e-mail biuro@ogrodwformie :
1. informacji dot. lokalizacji i wielkości działki
2. mapy sytuacyjno-wysokościowej (mapa do celów projektowych). Jeżeli jej Państwo nie posiadają, proszę o przesłanie najbardziej aktualnej mapy działki/poglądowego rysunku.
3. kilku zdjęć terenu wraz z budynkiem

Prosimy również o wskazanie jakie elementy poza roślinnością mają być objęte projektem (np. taras, projekt kostki brukowej, pergola, palenisko, element wodny itp).

Wycena jest orientacyjna. Dokładną cenę możemy określić po spotkaniu bezpośrednio z klientem na działce.
W przypadku projektów on-line wysyłamy dodatkową ankietę.

Projekt on-line wykonywany jest na odległość  z wykorzystaniem kontaktu telefonicznego oraz korespondencji mailowej. Klient zostanie poproszony o przesłanie aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej (lub o uaktualnienie jej własnoręcznie według przesyłanych wskazówek), wypełnienie ankiety oraz przesłanie zdjęć terenu. Ze względu na większe zaangażowanie Klienta w przygotowanie niezbędnych materiałów, cena projektu on-line jest niższa od projektu standardowego.
Oczywiście. Istnieje możliwość zamówienia wizualizacji projektu sporządzonego przez niezależną firmę. Oferta kierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych jak i firm. Wizualizacja w formie krótkiego filmu może obrazować dowolny projekt nadesłany przez inwestora: ogród, park, inwestycję deweloperską. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Film promocyjny nieruchomości w formie wirtualnego spaceru

Jak najbardziej. Ostateczny projekt przygotowany jest w taki sposób, że jego realizacja nie powinna nastręczać żadnych trudności.
Głównym „budulcem” ogrodu są rośliny. Jednak, aby podkreślić ich piękno i nadać otoczeniu charakter, warto pomyśleć o odpowiednio dobranej nawierzchni, meblach ogrodowych, elementach dekoracyjnych, o rodzaju oświetlenia. Przemyślane rozwiązania nie tylko podniosą walory estetyczne ogrodu, ale sprawią także, że utrzymanie ogrodu będzie dużo prostsze.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom doradzamy w kwestii wyboru materiałów oraz małej architektury. Oferujemy także projekty nawierzchni wraz z jej specyfikacją oraz projekty niestandardowych elementów w ogrodzie.